مشاوره کسب و کار

  مشاوره کسب و کار

  مشاوره

  مشاوره کلمه ای آشنا برای بسیاری از مردم در سطوح و حوزه های مختلف زندگی و شغل آنها می باشد. انسان ها به طور روزمره و در پرسش ها و گفتگوهایشان از این کلمه به صورت مستقیم و غیرمستقیم استفاده می کنند که بتوانند ابهامات و مشکلات خود را برطرف نمایند و به مقاصد خود نزدیک تر شوند .

  مشاوره کسب و کار

  معنای خاص مشاوره کسب و کار چیست؟ در گذشته کاربرد این واژه در سازمان ها در بطن فعالیت های خود سازمان وجود داشت و معمولا امور مرتبط با مشاوره در طی پروسه جلسات کاری و تصمیمات اداری مدیران انجام می گرفت ولی امروزه در برخی از شرکت های بزرگ به فعالیتی مجزا تبدیل گشته و اصولا شرکت های بزرگ و موفق ایران و جهان ، امور مشاوره ای خود را برون سپاری کرده و به شرکت دیگری که به صورت تخصصی در زمینه مشاوره کسب و کار فعالیت می کند ، می سپارند .

  اهمیت مشاوره کسب و کار

  مشاوره کسب و کار از فعالیت های نسبتا امروزی به خصوص در ایران می باشد که بهتر است بدانید این فعالیت از جایگاه مهم و کلیدی در کسب و کارهای بزرگ و موفق دنیا برخوردار است. مورد دیگر اینکه صاحبان مشاغل و شرکت ها در سطوح مختلف از جمله استارتاپ های کوچک تا هلدینگ های بزرگ اهمیت زیادی به این واژه می دهند .

  از همین رو بر آن شدیم تا به پشتوانه دانش و تجربه خود و سایر کارشناسان این حوزه از زوایای گوناگون به این مقوله بپردازیم و تلاش کنیم که مطالب و مقالات درج شده به گونه ای کاربردی و راه گشای مشکلات و نیازهای افراد و سازمان ها گردد که البته بدیهی است که مشاوره کسب و کار به مثابه مشاوره زندگی است چرا که در هیچ زمان و هیچ کجا فرمول بسط پذیر و ثابتی برای تمامی شرکت ها وجود ندارد همان گونه که در مشاوره زندگی نیز چنین است .

  ادعاهای بی مورد

  به این دلیل هر شخص یا شرکتی که به ساختاری دست یابد و ادعا کند که می توان از آن برای همیشه و همه جا استفاده کرد و به قولی با این مشاوره کسب و کار می توان نسخه همه شرکت ها را با آن پیچید کاملا ادعای بی پایه و اساسی است. چرا که از زمان شروع مباحث گوناگون حول موضوعات مدیریت و استراتژیک و …. تا به حال نظریات بسیاری از محققان این فن در قالب کتب و مقالات به چاپ رسیده که برخی از آنها دیگر منسوخ شده و بسیاری از آنها دست خوش تغییرات و اصلاحات فراوان قرار گرفته اند .

  اهداف این سایت در زمینه مشاوره کسب و کار

  بنابراین تمامی مطالب درج شده در این وبسایت و سایر وبسایت ها در زمینه مشاوره کسب و کار و مکان ها صرفا چارچوب ها و نگرش هایی است که از دیدگاه و شرایط محیطی اندیشمندان صاحب اثر بیرون آمده و می توان به عنوان ابزارهایی برای شناخت و درک بهتر مفاهیم و شرایط از آنها استفاده کرد و نه یک فرمول وفق پذیر . البته اضافه کنم که حتما مطالعه آنها مفید خواهد بود به خصوص برخی از کتب به روزی که با در مورد کلیات صحبت می کنند و در مکتوبات و سخنانشان از پارادایم های جدید و قیاس هایی بین الگوهای قدیم و جدید به چشم می خورد .

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *